Програма за понеделник: Джокович и Алкарас стартират, Вавринка се изправя срещу Синер

от в 20:01 на 26.06.2022
Мирела Николова

Началото на тазгодишното Открито първенство на Великобритания ще бъде поставено през утрешния ден, в който ще се изиграят всички откриващи двубои от горната половина при мъжете, както и тези от долната част на схемата при дамите. Именно в понеделник своето участие в турнира ще открият двамата ни представители Григор Димитров и Виктория Томова, чиито сблъсъци са поставени последни на корт №12 и корт №8.

Програмата на Централния корт по традиция ще бъде открита от миналогодишния шампион и шесткратен носител на трофея Новак Джокович, а след него на първия по големина корт ще излязат двамата местни любимци Ема Радукану и Анди Мъри за своите откриващи срещи. Освен тях на корта ще можем да се насладим на играта на Карлос Алкарас, както и да станем свидетели на един от най-интригуващите двубои от първия кръг, противопоставящ Яник Синер срещу Стан Вавринка. От женската част на надпреварата пък ще имаме възможност да проследим изявите на Онс Жабер, Анджелик Кербер, Мария Сакари и Белинда Бенчич.

Програмата за Ден 1 на Уимбълдън:

Централен корт (начало 15:30 часа):

1. Новак Джокович - Суун-уу Куон

2. Алисон Ван Уйтванк - Ема Радукану

3. Анди Мъри - Джеймс Дъкуърт

Корт №1 (начало 15:00 часа):

1. Мирям Бьорклунд - Онс Жабер

2. Ян-Ленард Щруф - Карлос Алкарас

3. Анджелик Кербер - Кристина Младенович

Корт №2 (начало 13:00 часа):

1. Камерън Нори - Пабло Андухар 

2. Бернарда Пера - Анет Контавейт

3. Яник Синер - Стан Вавринка

4. Мария Сакари - Зоуи Хайвс

Корт №12 (начало 13:00 часа):

1. Каспър Рууд - Алберт Рамос Виньолас

2. Кая Юван - Беатрис Хадад Мая

3. Белинда Бенчич - Киан Ван

4. Григор Димитров - Стив Джонсън

Корт №8 (начало 13:00 часа):

1. Максимилиан Мартерер - Аляж Бедене

2. Александра Крунич - Сорана Кърстя

3. Даниел Алтмайер - Микаел Имер

4. Виктория Томова - Дария Савил

Пълната програма за деня можете да разгледате тук:

 

 


Ето как да гледате на живо тенис БЕЗПЛАТНО

Оцени тази статия:
Програма за понеделник: Джокович и Алкарас стартират, Вавринка се изправя срещу Синер Мирела Николова
Теми:  
atp | wta | анди мъри | виктория томова | ема радукану | карлос алкарас | новак джокович | програма | Стан Вавринка | уимбълдън | яник синер

Коментари





Следвайте ни в Facebook