Рим: Още две шампионки от Шлема напуснаха турнира след разгромни загуби

от в 16:26 на 10.05.2022

Йелена Остапенко бе във върхова форма през февруари, когато се намираше в серия от цели 9 успеха. Тази поредица намери своя край на финала в Доха, а оттогава насам латвийката няма нито една постигната победа. На старта на WTA 1000 турнира в Рим тя трябваше да се примири с пето поредно поражение, което ѝ бе нанесено от тръгналата от квалификациите Лорън Дейвис, която демонстрира отличен тенис в хода на целия двубой, за да се поздрави с категоричен успех - 6:2 6:3, осигурявайки си място във втория кръг, където ще срещне световната №17 Елена Рибакина.

Още от дебютните минути на двубоя неточностите от ракетата на шампионката от Ролан Гарос изобилстваха, което доведе до бърза преднина от 2:0 за американката. Благодарение на прецизното насочване на ударите си, комбинирано с неубедителното представяне на Остапенко на сервис, Дейвис увеличи преднината си и съвсем скоро водеше с два пробива и 4:1, което ѝ бе достатъчно, за да запише откриващия сет срещу своето име.

Втората част стартира по абсолютно същия сценарий - с брейк за световната №102 още в първия възможен момент. В шестия гейм представителката на САЩ допусна спад в представянето си, заради който 11-ата поставена възвърна паритета за 3:3, ала оттам насетне Дейвис бе напълно безкомпромисна и без да загуби нито гейм повече, си гарантира продължаване напред в надпреварата.

В друг двубой от днешната програма станахме свидетели на елиминацията на още една носителка на трофей от Големия шлем, а именно Слоун Стивънс. Подобно на Остапенко, тя също завоюва трофей през февруари, ала след това резултатите ѝ са повече от разочароващи. Днес американката инкасира четвърто поредно поражение, след като бе надиграна от Екатерина Александрова след само 52 минути минути на корта, достатъчни за оформяне на безапелационното 6:1 6:2. Така рускинята си резервира билет за втория етап, където я очаква сблъсък с четвъртата в схемата Мария Сакари.

Срещата премина под пълната доминация на Александрова, която непрекъснато търсеше пътя на атаката и често си създаваше удобни ситуации, в които да завърши с печеливш удар. Съвсем на обратния полюс бе Стивънс, в чийто актив непредизвиканите пропуски се трупаха един след друг и съвсем резонно се стигна до общо 5 пробива за рускинята в хода на мача, осигурили ѝ крайната победа.

Рим: Още две шампионки от Шлема напуснаха турнира след разгромни загуби Мирела Николова
wta | екатерина александрова | йелена остапенко | лорън дейвис | Обзори | рим | слоун стивънс