Рубльов обърна Шаповалов след здрава битка и е на финал в Санкт Петербург

от в 15:56 на 17.10.2020

Андрей Рубльов се класира за финала в Санкт Петербург след обрат срещу Денис Шаповалов, след 4:6, 6:3, 6:4.

По този начин в спор за трофея той ще срещне утре победителя от другия 1/2-финален сблъсък, който ще съпостави Борна Чорич и Милош Раонич, които играят малко по-късно днес.

В първия сет всичко бе решено от пробив в тилдановия седми гейм с който Шапо успя да спечели частта, но във втория сет нещата се обърнаха и след пробив в четвъртия гейм руснакът взе своето и изравни сетовете.

И третият сет се реши от един единствен пробив, който този път бе в петия гейм и в полза на Рубльов, a до края двамата си взеха подаванията.

Това бе четвърти мач между руснака и канадеца, като броим и срещата им от младежкия "Мастърс" през 2017 година, като руският тенисист успя да изравни статистиката по победи - 2:2.

До момента Рубльов има в сметката си общо 5 трофея, като 3 от тях са през този сезон - в Хамбург, Аделаида и Доха.

Това е негов четвърти финал за 2020 година, като до момента статистиката му от финалите през настоящия сезон е на 100% положителна.

Рубльов обърна Шаповалов след здрава битка и е на финал в Санкт Петербург Калоян Пламенов