Серина "прегази" рускиня за по-малко час в първия си мач от Australian Open

от в 06:44 на 20.01.2020

Серина Уилямс започна с убедителна победа участието си на Откритото първенство на Австралия, след като в двубой от първия кръг надделя над 90-та в света рускиня Анастасия Потапова след 6:0, 6:3.

Срещата между двете приключи за 59 минути игра, а американката не даде никакви шансове на далеч по-неопитната тенисистка.

В първия сет Серина проби подаването на Потапова на три пъти - във втория, четвъртия и шестия гейм. Във втория сет рускинята успя да поведе с пробив в третия гейм, но след това с пробиви в четвъртия и осмия Уилямс приключи с този мач.

Във втория кръг американската тенисистка ще срещне словенката Тамара Зиданшек.

Тя е на 70-то място в ранглистата и двете до момента не са се изправяли една срещу друга на корта.

Серина "прегази" рускиня за по-малко час в първия си мач от Australian Open Калоян Пламенов
australian open | открито първенство на австралия | серина уилямс | тенис | тенис бг | тенис новини