Шиникова спаси четири мачбола и продължава на US Open

от в 20:26 на 22.08.2019
Мария Петрова

Изабелла Шиникова продължава в квалификациите на Откритото първенство на САЩ. Тя надигра Сакия Викери от домакините след успех с 6:1, 4:6, 7:6(6) като спаси общо четири мачбола.

Българката спечели категорично първата част с 6:1, а след почивката стигна първа до пробив. Нейната опонентка поиска намеса на физиотерапевт и в крайна сметка се върна в мача. Тя направи серия от четири поредни гейма и стигна до 6:4 в своя полза.

В третия сет двете си размениха четири пробива за 2:2. Шиникова все пак първа взе по-сериозен аванс от 4:2, но пак се стигна до равенство. Спорът бе решен в тайбрек. Викери поведе от самото начало до 6:2, а Шиникова отрази общо четири мачбола. При 6:5 точки тя получи помощ и от физиотерапевт. В крайна сметка въпреки проблемите в бедрото, българката спечели с 8:6 точки.

В следващата фаза тя очаква румънката Елена Богдан.