Шоуто се пренесе в Лондон: Монфис изхвърли първия поставен по пътя на Григор на Уимбълдън
Гаел Монфис записа първата си победа на Уимбълдън от 3 години насам. "Ла Монф" надделя в битката на френските ветерани срещу своя добър приятел Адриан Манарино, побеждавайки шампиона от Sofia Open с крайното 6:4 3:6 7:5 6:4 за 2 часа и 56 минути игрово време. По този начин 37-годишният състезател отстрани първия поставен по пътя на Григор Димитров, което всъщност не е особено добра новина за българина, който е спечелил всеки един от 6-те си мача Манарино, докато досега никога не е побеждавал Монфис, който има преднина от 4:1 в преките им двубои, но успехът на Григор е след отказване на един от най-големите шоумени в световния тенис.
За да стигнем до подобен двубой, то първо световният номер 33 ще трябва да се справи със съпротивата на още един един славен ветеран, а именно 39-годишния Стан Вавринка, който също има положителен баланс в сблъсъците си с родния ни представител, но в момента категорично първата ни ракета е в далеч по-добра моментна форма от двамата най-възрастни участници в основната схема.
Началният удар направи голямата разлика в мача между бившия номер 6 и неговия сънародник, защото Монфис отбеляза 16 аса и спечели 81 процента от точките си на първо подаване, докато световният номер 24 направи едва една директна точка от начален удар срещу 5 двойни грешки и взе скромните 65 процента от разиграванията на своя първи сервис.
Това позволи на "Ла Монф" да не му се налага да спасява нито един брейкбол в третия и четвъртия сет, като той имаше пълно надмощие в разиграванията от дъното на корта, реализирайки цели 54 уинъра и не остави шансове на твърде дефанзивно настроения си съперник, който разчиташе единствено на съперникови неточности.
Première victoire à #Wimbledon depuis 2021 🔙
— Univers Tennis 🎾 (@UniversTennis) July 1, 2024
Après sa demi-finale à Majorque, Gael Monfils remporte le duel 100% français en s'offrant Adrian Mannarino sur gazon et retrouvera le deuxième tour à Londres. 🔥🇫🇷 pic.twitter.com/VBYVaOQx3N
Виж още:
▶ Алкарас след загубата: Нервите ме събориха; не съм играл по-слаб сет в кариерата си и боли
▶ Звездни финали: Зрелищата Сабаленка - Андреева и Руне - Дрейпър слагат край на ИУ (програма)
▶ Край на серията: Дрейпър се върна от 0:6 и сензационно сломи непобедимия шампион Алкарас!
▶ Руне сложи край на мъките на Медведев и го спря към трети пореден финал в Индиън Уелс!