Синер взе категоричен реванш за една от най-неочакваните си загуби на старта в Шанхай!
Яник Синер започна защитата на титлата си в Шанхай с категорична победа. Световният номер две е в ролята на големия фаворит в турнира след отказването на Карлос Алкарас и затвърди тази своя роля с днешното си представяне.
Италианецът имаше нелеката задача да се изправи срещу единствения човек, от когото е губил в първата седмица на турнир от Големия шлем през последните 2 години - Даниел Алтмайер.
Германецът даде известен отпор в самото начало, но логичното се случи и чудото от Ролан Гарос 2023 нямаше как да бъде повторено, след като Синер взе своя сладък реванш с финалното 6:3 6:3 за 1 час и 35 минути игрово време, оформяйки сблъсък с 27-ия поставен Талон Грийкспор в третия кръг на надпреварата в китайския мегаполис.
Синер стартира вихрено двубоя и проби за аванс от 2:1, след което нямаше загубена точка на първо подаване до осмия гейм. Тогава световният номер 49 показа мощта на своя бекхенд с една ръка и на 2 пъти имаше възможност за рибрейк, само че фаворитът не само спаси началния си удар, а и впоследствие сложи точка на спора в откриващия сет с направата на още един пробив.
Серията на шампиона достигна до 5 поредни гейма, тъй като той се изстреля с брейк напред за началото на втората част. Оттам насетне Алтмайер подобри значително представянето си на собствено подаване и беше напълно равностоен опонент, но нямаше абсолютно никакви шансове за ретур и съвсем скоро южнотиролецът се поздрави с крайния успех.
Виж още:
▶ Алкарас: След днес вече знам, че съм готов да побеждавам Синер и на този турнир
▶ Ранглисти: Григор завърша сезона на най-ниската си финална позиция от 2012-та насам
▶ Ранглисти: Синер диша във врата на Алкарас; цели три промени в топ 10 след ATP финалите
▶ Към Гърция с любов: Джокович изпреварва Муратоглу за ново 20-милионно тенис бижу (снимки)