След 8 години чакане Квитова отново успя да победи Азаренка

от в 16:06 на 30.01.2019

Петра Квитова успя да спечели големия сблъсък от 1/8-финалите в Санкт Петербург срещу Виктория Азаренка след 6:2, 7:6(3) за 1 час и 41 минути игра.

Преди мача шансовете на двете малко изненадващо бяха изравнени според букмейкърите, макар че чехкинята се намира във фантастична форма към момента.

В първия сет двете се пробиха по два пъти до четвъртия гейм, а след това Квитова дръпна с пробив за 4:2, който затвърди без проблем. В осмия гейм тя проби отново и така спечели убедително сета на откриването.

Във втория сет Петра поведе с 5:1 гейма след пробиви във втория и шестия гейм, а в седмия гейм пропиля мачбол и в крайна сметка допусна нейната противничка да върне и двата пробива, и да вкара сета в тайбрек.

За радост на чехкинята обаче тя бе доста стабилна в него и го спечели след 7:3 точки. Това бе първи мач между двете от 2015 година насам и първа победа за Квитова над представителката на Беларус от 2011 година.

В следващия кръг чехкинята ще срещне победителката от мача между Дона Векич и Вероника Кудерметова.