Свитолина отпадна нелепо в Сан Хосе, изпусна четири мачбола срещу Сакари

от в 06:54 на 03.08.2019

Елина Свитолина изпусна по нелеп начин победата и отпадна на 1/4-финалите в Сан Хосе от гъркинята Мария Сакари, която стигна до успеха след 1:6, 7:6(3), 6:3 за 2 часа и 32 минути игра, като по този начин е на малка крачица от финала и в спор за мача, за трофея, ще срещне Аманда Анисимова или Шуай Джън.

Украинката определено има за какво да съжалява, тъй като в първия сет смачка противничката си и я проби цели четири пъти, като допусна и един пробив на нейната сметка, а във втория сет имаше преднина с пробив и изпусна цели четири мачбола.

Разковничето бе в деветия гейм, в който Свитолина бе пробита и така загуби аванса си от пробив. След това нейната противничка докара частта до тайбрек и го спечели след 7:3 точки, а в третия сет Сакари бе пробита в първия гейм, но след това с два пробива взе своето.

Свитолина отпадна нелепо в Сан Хосе, изпусна четири мачбола срещу Сакари Калоян Пламенов
елина свитолина | мария сакари | сан хосе | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в сан хосе