Тийм обърна Циципас на финала в Пекин за четвъртата си титла за сезона

от в 16:58 на 06.10.2019

Доминик Тийм спечели турнира от ATP 500 в китайската столица Пекин след победа над Стефанос Циципас с 3:6, 6:4, 6:1 за 2 часа и 13 минути игра.

Това е 15-а титла в кариерата на австриеца и четвърта за тази календарна година, след като по-рано през сезона той спечели трофеите в Индиън Уелс, Барселона и Кицбюел.

В първия сет Доминатора проби още в началния гейм, но Циципас бързо влезе в ритъм и не само върна пробива веднага, а след това проби решително и в осмия гейм. В следващия гейм си спечели подаването и така спечели сета на откриването.

Във втория сет Цици започна ударно и проби в третия гейм, но Тийм върна пробива веднага. След това австриецът спаси скрит мачбол в деветия гейм, а в десетия проби подаването на противника си и прати мача в трети сет.

В третия сет австриецът попиля противника си и му даде само гейм. Той проби на два пъти - във втория и четвъртия гейм, за да спечели сблъсъка.

Тийм обърна Циципас на финала в Пекин за четвъртата си титла за сезона Калоян Пламенов
доминик тийм | стефанос циципас | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в пекин