Тийм с първи 1/2-финал на US Open след перфектен мач срещу Де Минор

от в 08:22 на 10.09.2020

Доминик Тийм достигна до своя първи 1/2-финал на US Open, след като победи убедително младия австралиец Алекс Де Минор след 6:1, 6:2, 6:4 за 2 часа и 7 минути игра.

В първия сет Доминатора дръпна с 2:0 в геймовете след ранен пробив, но неговият противник направи моментален рибрейк в третия гейм. Все пак австриецът се окопити и с пробиви в четвъртия и шестия гейм спечели убедително частта.

Във втория сет Тийм отново бе господар на корта и с два пробива в петия и седмия гейм взе своето.

Третият сет започна отлично за него и той проби още на старта, но в шестия гейм Де Минор върна пробива. Все пак обаче Доминатoра стигна до решителен пробив за 5:4 и след това си спечели подаването, за да вземе и самия мач.

В спор за място на финала той ще срещне Данил Медведев.

Тийм с първи 1/2-финал на US Open след перфектен мач срещу Де Минор Калоян Пламенов