Титла за Александър Лазаров в Румъния

от в 00:21 на 25.08.2019
Мария Петрова

Александър Лазаров стигна до титла на ITF турнир в Куртя де Арджеш (Румъния) с награден фонд 15 хиляди долара.

Във финала при двойките Александър Лазаров и Калин Манда от Румъния победиха с 6:4, 6:4 румънците Александру-Петру Лунчану и Стефан Палоси.

По-рано днес Алекс отпадна на полуфиналите на сингъл. Българинът отстъпи 6:4, 0:6, 2:6 на лидера в схемата Ернан Казанова от Аржентина. Поставеният под номер 3 Лазаров започна добре мача, спечели два пробива в първия сет и го затвори при 6:4.

Аржентинецът обаче отговори с шест поредни гейма във втория сет и изравни резултата, а серията продължи в решаващата част. Казанова поведе с 4:0 и въпреки че Лазаров върна единия пробив и едно от собствените си подавания, аржентинецът надделя в следващите два гейма за 6:2. Мачът продължи час и 47 минути.