Тийм с поредна победа на Thiem’s 7 , Рубльов също записа победа

от в 18:39 на 09.07.2020
Димитър Беловски

Домакинът на надпреварата в Кицбюел Thiem’s 7 Доминик Тийм записа трета поредна двусетова победа в своята група „IFA“.

Австриецът победи германеца Ян-Ленард Щруф с 6:4, 7:6(3) за 1 час и 23 минути игра. Тийм остава начело в своята група, след като вече има победи над всички тенисисти от групата си.

Първият сет се реши от един пробив за 6:4, реализиран от №3 в световната ранглиста.

Вторият сет също бе много равностоен като този път се достигна до тайбрек, в който отново Тийм се оказа по-добър и спечели след 7:3 точки.

По-рано Рубльов надигра Каспър Рууд в мач от същата група след 6:2, 3:6, 10:4 и си гарантира второто място в групата. Рууд има три загуби и е на последно място в група „IFA“.

В мач от група „SoccerCoin“ Роберто Баутиста Агут надигра категорично Денис Новак с 6:0, 6:1 и по този начин си гарантира продължаване към полуфиналите на надпреварата като втори в групата. Матео Беретини, който е на първо място в групата, ще изиграе своя мач по-късно срещу Карен Хачанов, който с две загуби е на последно място.

Тийм с поредна победа на Thiem’s 7 , Рубльов също записа победа Димитър Беловски