Тийм с втора победа на Thiem’s 7

от в 08:54 на 09.07.2020
Димитър Беловски

Доминик Тийм записа втора победа на турнира Thiem’s 7. Световният №3 е и домакин на надпреварата, която се провежда в Кицбюел.

Във втория си мач в група „IFA“ Тийм победи Андрей Рубльов в един изключително равностоен двубой със 7:5, 6:4. По този начин Тийм за момента е на първо място в групата, следван от Рубльов.

Световният №3 започна мача с пробив за 1:0, но руснакът бързо го върна за 2:2. Последва размяна на геймове, но австриецът натисна и проби за 6:5, след което нямаше проблем да затвори първата част.

Втората част се реши само от един пробив от страна на Тийм, който проби за 4:3, а малко по-късно при третата си възможност затвори мача след 7:5, 6:4.

Тийм ще трябва да се изправи срещу Ян-Ленард Щруф, който има една победа и една загуба в групата. Вчера германецът победи Каспър Рууд след 6:4, 6:4.

В група „SoccerCoin“ Матео Беретини излезе начело с втора поредна победа. Вчера италианецът надигра Роберто Баутиста Агут с 6:4, 6:3. Агут пък се нарежда на втората позиция.