Тийм: Ще започна да се подготвям за сезона на трева
Световният №3 изрази мнение, че има много по-важни неща в света от тениса в момента. Австриецът си е вкъщи и се опитва да поддържа форма на закрито.
„Научих вчера вечерта, че целия клей сезон е отменен и ще можем да играем турнири чак на 8 юни, тоест след малко по-малко от 3 месеца. Ясно е, че в живота ни сега има много по-важни неща,“ каза Тийм пред австрийското издание „Kurier“.
„Въпреки това, това са много драстични и драматични мерки за всички тенисисти, но трябва да се научим да се справяме с това. Съдбата на професионалните тенисисти е същата, каквато е съдбата на професионалистите от всички спортове“.
Тийм е на мнение, че ситуацията е сериозна. Той сподели, че ще започне да се подготвя за сезона на трева навреме.
„Не е забавно за никого, особено ако не знаеш как ще продължи. Но засега имаме целева дата и ще започна да се подготвям за сезона на трева в близкото бъдеще“.
25-годишният австриец сподели, че в момента си е у дома и спазва инструкциите на Австрийското федерално правителство.
„В момента не тренирам, стоя си вкъщи, както всички в нашата държава и се опитвам да поддържам формата си“.
„Кога и как ще започнем отново да играем е въпрос на време. За съжаление, има много отворени въпроси, на които само можем търпеливо да чакаме отговорите. Но най-важното нещо: пазете се всички!“, завърши австриецът.
Теми:
доминик тиймКоментари
Избрани статии

Монте Карло: Вавринка в опит да срещне Джокович; Медведев срещу екзекутора си от 2024-та (програма)
19:58 на 06.04.2025
Поглед в миналото: Когато младият Григор беше напът да подчини непобедения Надал в Монте Карло
00:12 на 06.04.2025
След отказа на 2-кратен Мастърс шампион: Григор няма да участва на двойки в Монте Карло
09:12 на 05.04.2025
Чарлстън: Защитаващата шампионка напусна след геврек; втората и третата поставена също аут
20:39 на 04.04.2025
Сензация в Монако: Световният №259 опустоши Мастърс финалист и очаква…

Зверев: Увереността ми излетя през прозореца след АО; съмнявах се…

Перфектен старт на клей сезона: Кузманов надви 1/2-финалист от РГ и…

Поглед в миналото: Когато младият Григор беше напът да подчини непобедения…

Най-ниско ранкираният финалист в историята: Световният №509 шокира…

Шампион извън топ 500: Пепеляшката повали краля Хюстън и постави нов…

3 за късмет: Бивша номер едно обяви нова бременност и неформално се…

Първа титла на клей: Пегула забрави разочарованието след триумф над…

Монте Карло: Вавринка в опит да срещне Джокович; Медведев срещу екзекутора…

След триумф над топ поставения: Дардери продължи италианския празник…

Сбогуването се отлага: Гаске показа магията си в Монте Карло и спря…

Перфектен старт на клей сезона: Кузманов надви 1/2-финалист от РГ и…

Сензация в Монако: Световният №259 опустоши Мастърс финалист и очаква…

Нов ATP шампион: 22-годишен младок повали клей рекордьора Баез и грабна…
