Тийм за първи път в топ 8 в Мелбърн

от в 06:19 на 27.01.2020
Димитър Беловски

Доминик Тийм успя за първи път в кариерата си да се класира за четвъртфиналите на Australian Open. Най-доброто постижение на австриеца до този момент беше осминафиналите.

Тийм надигра Гаел Монфис, като мачът не предложи очакваната напрегната битка. Австриецът спечели с 6:2, 6:4, 6:4, а Монфис не направи нито един пробив в срещата.

Световният №5 успя да реализира два пробива в първия сет, пробивайки съперника си за 2:1 и 5:2, след което спечели го спечели само за 28 минути.

Във вторият сет и третият сет само по един пробив бяха достатъчни за Тийм, за да надвие Монфис. Във вторият сет австриецът проби за 4:3, а в третият за 1:0.

В следващият кръг Тийм ще срещне победителя от мегасблъсъка Ник Кириос - Рафаел Надал.