Тийм оцеля в петсетова битка срещу 140-ия в света и е в третия кръг в Мелбърн

от в 09:00 на 23.01.2020

Доминик Тийм постигна петсетова победа след обрат срещу австралиеца Алекс Болт в среща от втория кръг на Откритото първенство на Австралия, след 6:2, 5:7, 6:7(5), 6:1, 6:2.

Мачът между двамата продължи цели 3 часа и половина, а в следващия кръг австриецът ще срещне Тейлър Фриц или Кевин Андерсън.

Началото на двубоя изобщо не предвещаваше подобна развръзка, тъй като Доминатора спечели с лекота първия сет след пробиви в първия и седмия гейм. Във втория сет той проби в тилдановия седми гейм, но бе изненадан неприятно от Болт.

Австралиецът не само върна пробива, а и в последния дванадесети гейм проби решително и изравни сетовете. В третия сет нямаше нито един пробив и всичко се реши след тайбрек, който отиде изненадващо на сметката на Болт, който го спечели след 7:5 точки в своя полза.

Това обаче явно ядоса Тийм и той даде само три гейма на своя опонент в четвъртия и петия сет. В четвъртия сет австриецът проби в четвъртия и шестия гейм, а в петия сет - в третия и петия гейм.

Тийм оцеля в петсетова битка срещу 140-ия в света и е в третия кръг в Мелбърн Калоян Пламенов