Циципас показа характер и след обрат се класира за 1/2-финалите в Ротердам

от в 15:01 на 05.03.2021

В първия мач от дневната сесия на турнира от сериите 500 в Ротердам Карен Хачанов и Стефанос Циципас предложиха качествен сблъсък, в който Циципас надделя след обрат - 4:6 6:3 7:5.

Двубоят започна по-добре за поставеният под №2 в схемата грък, който си осигури ранен брейк и поведе с 2:0. Последва обаче възход в играта на Хачанов и с агресивния си стил на игра, направи серия от четири последователни гейма, за да поеме контрола върху сета. Въпреки че Циципас започна да прави много непредизвикани грешки, той успяваше да взима геймовете си и да прехвърля напрежението върху съперника. Все пак до нови пробиви не се стигна, Хачанов не даде нито една точка за брейк откакто поведе в резултата и заслужено взе първата част в своя полза.<

>

Вторият сет стартира по подобие на първия. Циципас поведе с брейк , но този път успя да го затвърди и си осигури комфортна преднина. Младият грък намали непредизвиканите си грешки и бе по-търпелив в разиграванията. Световният №6 се възползва от нови колебания в играта на Хачанов и преднината му набъбна до 5:0. Хачанов обаче събра сили и успя да измъкне следващите три гейма, преди Циципас от втори опит да затвори сета и да вкара мача в решаваща трета част.<

>

Решаващият сет започна равностойно, но Хачанов нанесе удар върху Циципас, пробивайки го за 3:1. Руснакът бе близо до това да увеличи преднината си, но Циципас показа, че не трябва да бъде отписван и моментално върна брейка пасив. До края и двамата не позволиха да се стигне до нови пробиви, бидейки категорични при собствено подаване. Равенството се задържа до 5:5, но тогава Циципас съкруши съперника си, пробивайки сервиса му, с което си осигури и правото да сервира за победата в срещата. В сервис гейма си Стефанос бързо стигна до три мачбола, пропусна първия, но след директна точка от сервис си гарантира победата.<

>

Циципас показа характер и след обрат се класира за 1/2-финалите в Ротердам Владислав Риждов