Циципас продължава защитата на титлата си в Марсилия, вече е на полуфинал

от в 20:15 на 21.02.2020
Димитър Беловски

Стефанос Циципас се класира за своя първи полуфинал за този сезон. Гъркът успя да надвие Васек Поспишил на четвъртфиналите на турнира от ATP 250 в Марсилия с 7:5, 6:3. През миналата година Циципас спечели титлата от турнира.

Мачът започна изключително равностойно, като двамата тенисисти печелеха сервис геймовете си до 5:5. Обаче в единадесетия гейм Циципас направи пробив и лесно спечели след това сервис гейма си на нула, с което затвори частта след 7:5.

Във вторият сет гъркът направи пробив за 4:3, а след това и още един за 6:3.

В спор за място на финала Циципас ще срещне казахстанеца Александър Бублик, който победи поставения под №4 в схемата Денис Шаповалов в три сета – 7:5, 4:6, 6:3.

Циципас продължава защитата на титлата си в Марсилия, вече е на полуфинал Димитър Беловски