Турция взе аванс срещу България за Купа "Дейвис"

от в 15:39 на 04.03.2016
Tennis.bg

Турция поведе с 1:0 на България в двубой от първи кръг на група II от зона "Европа/Африка" на турнира Купа "Дейвис".

Втората ракета на турците Джем Илкел надигра в драматичен тричасов двубой Димитър Кузманов след 7:6(4), 1:6, 6:4, 1:6, 7:5.

Любопитното е, че българинът спечели 13 точки повече общо в двубоя, но това не се оказа достатъчно за крайния успех. 11 от тях бяха и след двойни грешки на опонента.

Първия сет бе спечелен в тайбрек, в който Илкел поведе с 4:1 и нямаше проблеми да затвори в своя полза.

Последва впечатляващ сет от 6:1 за първата ракета в този сблъсък на България.

Ситуацията се повтори - Илкел спечели с 6:4 третия сет, преди да спечели само един гейм в четвъртата част.

В заключителния пети сет се пречупи в първия ключов момент и допусна Илкел да реализира първата си точка за пробив за 7:5. Самият Кузманов бе считан за фаворит преди мача, тъй като е с над 100 места пред съперника си в ранглистата.

Във втория мач за деня първата ракета на домакините Марсел Илхан ще се изправи срещу Александър Лазаров.