Убедително начало за Донски на фючърса в Хераклион

от в 15:50 на 01.06.2021

Българският национал Александър Донски започна с победа участието си на надпреварата в Хераклион, Гърция. Поставеният под номер 6 в схемата загуби само пет гейма срещу представителя на Канада Келси Стивънсън - 6:3 6:2 в отделните части.

Родният ни представител не бе участвал на турнир от средата на месец май, а днес срещата не започна по най-добрият за него начин. Алекс пръв допусна да бъде пробит и така намиращият се под номер 689 в ранглистата канадец поведе с 3:2. От този момент нататък обаче Донски рязко вдигна нивото си на игра и след серия от четири последователни гейма в своя полза, поведе уверено в резултата.

Двамата си размениха по един брейк в началото на втория сет, а след това инициативата бе изцяло на страната на родния ни представител. Въпреки че вкара много нисък процент първи сервиси, Донски загуби само точка след разиграно първо подаване. Българинът реализира два пробив в хода на частта, преди да затвори убедително срещата след час и 11 минути на корта.