В сръбски дуел на Копакабана: Лайович подчини шампиона от 2019-а година в Рио

от в 22:08 на 22.02.2024

Ласло Джере продължава с неубедителните си резултати през 2024-та, като претърпя шестото си поражение за годината от общо осем двубоя. Във втория кръг на турнира в Рио, световният номер 58 Душан Лайович победи някогашния шампион в бразилския град с 6:2, 7:5.

Още в първите минути Лайович пое контрола, реализирайки ранен пробив при 1:1. В следващото подаване обаче Джере имаше възможността да изравни резултата, ала неговият сънародник не позволи това да се случи и спечели още един гейм от началния удар на представителя на топ 35. Така за по-малко от 40 минути резултатът стана 6:2.

Втората половина започна много по-обещаващо за загубилия първия сет. Джере успя да поведе с пробив и повеждайки с 5:2, изглеждаше, че е на само няколко минути от обрата. Лайович обаче извърши немислимото и въпреки че опонентът му имаше два сетбола пред себе си, спечели следващите 5 гейма. Така той се класира за първия си четвъртфинал за годината, където ще срещния световния номер 22, Франсиско Серундоло.

В сръбски дуел на Копакабана: Лайович подчини шампиона от 2019-а година в Рио Елеонора Александрова