Вавринка се справи със Симон и вече е на крачка от финала в Антверп

от в 19:40 на 18.10.2019

Стан Вавринка се класира за 1/2-финалите на турнира в Антверп, след като победи неудобния французин Жил Симон след 6:3, 6:7(6), 6:2 за 2 часа и 17 минути игра.

В спор за място на финала той ще срещне италианеца Яник Синер, който по-рано през деня надделя над Франсис Тиафо след трисетова битка.

Това иначе бе първи мач между швейцареца и французина от 2016 година насам, когато Симон елиминира своя съперник в Шанхай.

В първия сет Стан проби в първия и деветия гейм, и като цяло с лекота спечели частта. Във втория сет швейцарецът изоставаше с пробив почти до самия край, но го върна и докара частта до тайбрек.

В него той пропиля мачбол и в крайна сметка загуби, след като неговият противник спечели тайбрека с 8:6 точки. В третия сет обаче Вавринка показа най-доброто на което е способен и с пробиви в първия и петия гейм стигна до успеха.

Вавринка се справи със Симон и вече е на крачка от финала в Антверп Калоян Пламенов
жил симон | Стан Вавринка | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в антверпен