Великобритания победи Молдова и постави България под напрежение

от в 09:05 на 07.01.2020
Павел Димитров

Отборът на Великобритания победи с категоричното 3-0 Молдова. Успехът им постави под напрежение българския отбор, който трябва да търси успех над Белгия в последния мач от група C, за да измести британците от първото място.

Преднина за островитяните даде Камерън Нори. Той надделя над Александър Козбинов с 6:2, 6:2 за 1:12 ч. Във втория сингъл мач Даниел Еванс не остави шансове на първата ракета на Молдова Раду Албот, като и тук се получи същият резултат - 6:2, 6:2. Тази среща беше само с минута по-дълга - 1:13 ч.

В мача на двойки молдовците взеха с един гейм повече - 6:2, 6:3, но и тук си личеше голямата разлика в класите. Британците бяха в тандем Мъри/Солсбъри, докато дуото за Молдова беше в състав Албот/Козбин. Срещата продължи 1:03 ч.

С този успех на Великобритания ситуацията в нашата група се усложни значително. За да се класира, нашият отбор трябва задължително да победи Белгия.

Загуба от Белгия с 1-2 или 0-3 ще ни отреди третото място и съответно елиминация от надпреварата.

Победителят от група C ще се изправи срещу домакина на надпреварата Австралия на 09 януари от 01:00 българско време.