Вики Томова даде всичко от себе си, но отстъпи на талантливата Анисимова

от в 22:34 на 01.09.2020
Максим Енчев
Първата ни ракета Виктория Томова загуби на старта на US Open от поставената под номер 22 Аманда Анисимива с резултат 5:7 5:7 за 1 час и 30 минути игра.

В първата част Вики на два пъти поведе с пробив - при 3-2 и 4-3, но Анисимова успя да върне брейковете. Сервирайки за оставане в сета при 5:6, българката загуби подаването си на 0, а с това и частта.

Томова отново стартира с пробив във втория сет, ала предимството й бързо бе отнето. Анисимова прибави в актива си 4 последователни гейма, за да поведе с 4:1. Тогава дойде лек спад в играта й и българката навакса изоставането с три поредни гейма на своята сметка. Историята от първия сет се повтори, след като Вики бе пробита на 0, сервирайки да остане в мача при 5:6, като това сложи край на нейното участие в Ню Йорк.

Във втори кръг Анисимова ще срещне  победителката от срещата между Натали Вихлянцева или Кейти Скот.

Вики Томова даде всичко от себе си, но отстъпи на талантливата Анисимова Максим Енчев