Виктория Томова ще спори за титла във Франция

от в 23:39 на 20.07.2019

Виктория Томова се класира за финал на ITF турнира на червени кортове в Биариц (Франция) с награден фонд 80 хиляди долара.

В полуфиналите българката, която е поставена под номер 4, се наложи над водачката в основната схема Вероника Сепеде (Парагвай) с 2:6, 6:4, 6:0.

Срещата продължи 1:54 часа, а българката стигна до обрат, след като загуби първия сет. Томова започна слабо мача и в първата част загуби всичките си четири подавания и отстъпи с 2:6.

Сепеде, която преди това в турнира бе отстранила Елица Костова допусна пробив в първия гейм на втория сет. Томова се пропука за 3:3, но след това проби за 5:4 в своя полза. Последва убедителен гейм на 15 и резултатът стана 1:1 в сетовете.

Третата част бе изцяло за Виктория Томова, която разби своята съперничка с 6:0.

В битката за трофея Томова ще играе с победителката от мача Данка Ковинчич (Хърватия) - Джесика Понже (Франция).