"Взех много силни лекарства, за да изиграя финала": Джокович разкри защо пропуска Торино
Новак Джокович говори защо няма да бъде в състояние да участва на ATP финалите. Сърбинът извърши същински подвиг във финала на турнира в Атина, за да грабне титла №101 в кариерата си, но тялото на 38-годишния тенисист изглежда се насити откъм тенис за 2025-та и балканецът трябваше да вземе трудното решени за втора поредна година да пропусне надпреварата на 8-те най-добри в Торино.
"За съжаление, контузията на рамото ми се влоши по време на финала. Имах физически проблеми по време на целия турнир, но не исках да вземам предварително решение, за да видя как ще се развият нещата.
Надявах се, че болката няма да се обостри след вчерашния ми полуфинал, но нещата изобщо не се развиха по план и трябваше да взема много "силни лекарства", за да съм в състояние да изиграя този финал.
Сега, когато ефектът от лекарствата отшумява, не съм позитивно настроен за рамото си. Чувствах, че няма начин да играя в Торино, особено като се има предвид, че първата ми среща е още в понеделник. Имах много успехи на ATP финалите, но се радвам, че Музети ще участва. Пожелавам му всичко най-добро" - сподели Джокович в пресконференцията си след мача.
Виж още:
▶ Италиански лекар: Алкарас не може да се върне и е в депресия; Синер няма да има конкуренция
▶ Най-голямата победа: Мико Кузманов се ожени за "златно момиче" на Нешка Робева (снимки)
▶ Проклятието на най-добрите: Контузиите на Алкарас застигнаха Синер и гo отказаха в Синсинати
▶ "Не искам да страдам": Бивша топ 10 и Мастърс шампионка преустановява своята кариера