За втори път през 2019: Баутиста Агут шокира Джокович (видео)

от в 01:33 на 27.03.2019

Роберто Баутиста Агут постигна втората си победа срещу Новак Джокович през 2019 година. След като през януари го надви в Доха, сега испанецът се наложи и по пътя към четвъртфиналите на АТР Мастърс 1000 в Маями след обрат - 1:6, 7:5, 6:3.

Джокович взе откриващия сет повече от убедително за под 30 минути на корта с 6:1. След почивката Новак започна с пробив за 1:0, но допусна мигновен рибрейк - 1:1. В края на втората част играта бе прекъсната заради дъжд. При връщането на корта на двамата Баутиста Агут проби решително в своя полза за 7:5.

В третия сет Баутиста Агут поведе с 2:1 и след това стигна до три поредни точки за пробив в подаването на Джокович 3:1. Сърбинът спаси първите две, но при третата направи двойна грешка. Поставеният под №22 обаче не успя да затвърди аванса си и последва мигновен рибрейк - 2:3. Серията с пробиви не спря дотук. Джокович продължи с многото грешки и загуби подаването си на 15, а Агут си върна аванса от два гейма - 4:2. До края той нямаше затруднения.

Така в преките мачове между двамата Агут вече има три успеха от десет срещи. Джокович пък допуска ново ранно поражение, след като не успя да прескочи трети кръг и в Индиън Уелс.

В следващата фаза Агут ще играе срещу действащия шампион Джон Иснър. Американецът победи със 7:6, 7:6 Кайл Едмънд. През 2018 Иснър спечели във Флорида най-голямата титла в кариерата си дотук.

За втори път през 2019: Баутиста Агут шокира Джокович (видео) Георги Христов
маями | новак джокович | роберто баутиста агут | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в маями