Заслужено: Джокович беше избран за спортист на Балканите; две българки в топ 10

от в 12:19 на 31.12.2021

Новак Джокович изпрати невероятна дори за собствените си стандарти година, в която спечели три "мейджър" титли и остана само на една победа от завоюването на Календарен шлем, само че отсъпи на Даниил Медведев във финала на Откритото първенство на САЩ. Това обаче по никакъв начин не разсея всеобщото мнение как именно сърбинът е спортният герой на 2021-а година.

Световният номер едно вече получи наградата за атлет на Европа, изпреварвайки Роберт Левандовски и Макс Верстапен. Сега Ноле пък беше отличен с още един много престижен приз, след като категорично спечели гласуването за спортист номер едно на Балканския полуостров. Победителят беше определен чрез анкета сред журналисти от Албания, Босна и Херцеговина, България, Хърватия, Гърция, Македония, Черна гора, Румъния, Сърбия и Турция. Тенисистът получава тази награда за седми пореден път.

Любопитна подробност е, че две българки също намериха място в челната десетка. Става въпрос за олимпийската ни шампионка по карате Ивет Горанова, а веднага зад нея се нареди състезателката ни по борба Биляна Дудова, чието постоянство я отведе до европейска и световна титла в категория до 59 килограма.