Жребият в Пекин: Григор срещу руснак

от в 10:39 на 28.09.2019
Мария Петрова

Григор Димитров започва участието си на АТР 500 в Пекин срещу световния №36 Андрей Рубльов. Димитров води с 2:1 в преките мачове между двамата. През 2017 Рубльов победи Димитров на US Open, но следващия сезон Гришо взе две победи срещу руснака на Australian Open и в Ротердам.

Григор има добри изяви в това състезание в предните сезони. През 2014 отстъпи на Новак Джокович в четвъртфиналите, а през 2016 в същата фаза надигра Рафаел Надал. Впоследствие загуби финала срещу Рафаел Надал. Отново испанецът спря Гришо през 2017 като го надви в полуфиналите. През 2018 Димитров достигна до осминафиналите и има 45 точки за защита.

Победителят между Димитров и Рубльов очаква Михаил Кукушкин или Фабио Фонини. Поставен под №1 е Доминик Тийм, който започва с Ришар Гаске. Анди Мъри също е в тази част на схемата и ще играе с №8 Матео Беретини.

Наградният фонд в китайската столица е над 3,5 милиона долара. През 2018 шампион изненадващо стана Николоз Басилашвили.

Жребият в Пекин: Григор срещу руснак Мария Петрова
григор димитров | жребий | пекин | тенис | тенис бг | тенис новини | тенис турнир в пекин