Зверев започна категорично в Рим; Делбонис не остави шансове на Гофен

от в 16:03 на 12.05.2021

Александър Зверев започна кампанията си в Рим с категоричен успех над квалификанта Уго Делиен - 6:2 6:2 и се класира за третия кръг на надпреварата.

Шампионът от Мадрид пое инициативата още от самото начало на мача, а Делиен по никакъв начин не можа да се противопостави на съперника си. Саша реализира двоен пробив в първия сет, като си улесняваше задачата доста с качествените сервиси, които изпълняваше и затвори убедително частта в своя полза. Във втория сет Зверев продължи да доминира със стила си на игра и да има предимство във всяко едно от разиграванията, въпреки че в четвъртия гейм Саша трябваше да отразява шест шанса за брейк, които се бяха открили пред Делиен. И в тази част двойният пробив, който Зверев реализира, се оказа достатъчен той да продължи победната си серия.<

>

В друг мач от програмата Федерико Делбонис поднесе изненадата, побеждавайки безапелационно Давид Гофен с резултат 6:2 6:1.

Аржентинецът започна на високи обороти и бързо поведе с 3:0. Делбонис остана солиден в хода на целия сет, а в самия край на частта проби за втори път белгиеца, с което затвори и първия сет в своя полза. В началото на втората част отново дойдоха проблемите за световния номер 13, който играеше далеч под нивото си в днешния ден. Гофен предаде рано сервиса си, а Делбонис изигра остатъка от мача по добър начин, като не позволи нито за миг да загуби инициативата и след нов късен пробив, левичарят сложи точка на спора след час и пет минути престой на корта.<

>

Зверев започна категорично в Рим; Делбонис не остави шансове на Гофен Владислав Риждов