Зверев започна с "чиста" победа участието си на "Ролан Гарос"

от в 22:28 на 27.09.2020

Александър Зверев започна уверено участието си на "Ролан Гарос", след като победи австриеца Денис Новак в първия кръг след 7:5, 6:2, 6:4 за два часа и пет минути игра.

Неговият съперник във втория кръг ще бъде победителя от мача между Майкъл Мо и Пиер Юг Ербер, а победата срещу Новак бе постигната в първия мач между двамата в тура.

В първия сет австриецът определено има за какво да съжалява, тъй като проби в четвъртия гейм и сервираше за сета при 5:3, но се пропука и позволи Саша да върне пробива и след това да се върне в сета.

При 5:5 германецът с руски корени проби решително и след това си спечели подаването, за да спечели и самия сет.

Във втория сет задачата му бе лесна с оглед на факта, че съперникът му бе тотално рухнал психически и след пробиви в третия и седмия гейм го спечели с лекота.

При 2:0 сета аванс Саша загуби всякакво напрежение в играта си и в третия сет се забавляваше. Въпреки това обаче той започна с пробив в него и успя да го задържи до самия край и така да спечели частта и самия мач.