Анализатор №1: Преди година Григор побеждаваше най-добрия в света; тенисът е жесток спорт
Григор Димитров сам призна, че се намира в един от най-тежките периоди на своята тенис кариера, след като изпадна oт топ 100 за пръв път през последните 14 години. Най-добрият български тенисист е спечелил едва два мача от началото на сезона и през миналата седмица дори взе участие на Чаланджър турнира в Екс-ан-Прованс, където регистрира поражение от световния №312 - Пол Мартин Тифон.
Всичко това се превърна в удобен повод за някои "доброжелатели" да раздават непоискани съвети и да изискват най-добрия български тенисист да преустанови своята тенис кариера.
Джон Вертхайм обаче е тук, за да напомни на тези хора в каква позиция се намираше Григор Димитров през миналото лято, когато вероятно играеше най-добрия си тенис някога и вървеше към триумф над Яник Синер, когато дойде конутзията, поради която първата ни ракета се намира в сегашната си незавидна позиция.
"Нека помислим малко за ставащото с Григор Димитров. Той водеше с 2:0 сета на Уимбълдън срещу могъщия Яник Синер, като това се случваше преди по-малко от година. В момента Григор е 137-и в света и ще трябва да минава през квалификациите на Ролан Гарос. Тенисът е един жесток и безчувствен спорт" - пише анализатор №1 на Tennis Channel в своя официален "X" профил.
Spare a thought for Grigor Dimitrov....less than a year ago, he's up 2-0 sets on mighty Jannik Sinner @Wimbledon .... Today, he's No. 137 and, likely, will need to qualify for @rolandgarros ....callous sport, this one.
— Jon Wertheim (@jon_wertheim) May 5, 2026
Виж още:
▶ Уимбълдън: Джокович ще трябва да прави чудеса от храброст, за да стигне до Синер (жребий)
▶ Уимбълдън: Сабаленка в ранен мач с друга №1; задава се епика между Серина и Швьонтек (жребий)
▶ Уимбълдън: Григор започва с дебютант; още във втори кръг го чака 1/2-финалист от РГ (жребий)
▶ Край на серията: Григор имаше проблясъци, но Фокина му показа, че е далеч от най-добрите