Допинг скандалът на сезона: Шампионка от Уимбълдън беше извадена от тениса за 4 години

от в 18:12 на 22.06.2026
Калоян Соколов

Маркета Вондроушова получи най-тежкото възможно наказание, а именно 4-годишно спиране на състезателните права. Преди 2 месеца стана ясно, че бившата №6 е пропуснала умишлено допинг тест и правилникът в подобни случаи предвижда най-тежката възможна мярка, ако състезателят няма изключително уважителна причина, поради която не е било възможно да даде проба в този момент.

Самата Вондроушова адресира още тогава ситуацията и обясни, че се е почувствала физически заплашена от служителя на Международната антидопингова агенция, който е позвънил на нейната врата в късен час и не се е представил, "както подобава". Освен това шампионката от Уимбълдън пре 2023-та разкрива как към онзи момент е достигнала до точката на абсолютен ментален срив, след като месеци наред е била подложена на психологически и физически стрес.

Така 3-кратната WTA шампионка ще може да се завърне обратно на корта чак на 21-ви юни през 2030-та, когато вече ще е на 30-годишна възраст. Припомняме ви, че Ига Швьонтек даде положителен допинг тест и получи наказание от само 1 месец, а Яник Синер се провали на цели 2 допинг теста и беше изваден от тениса за едва 3 месеца.


Форум - Дискусия на живо

Оцени тази статия:
Допинг скандалът на сезона: Шампионка от Уимбълдън беше извадена от тениса за 4 години Калоян Соколов
Теми:  
wta | допинг скандал | любопитно | маркета вондроушова

Коментари





Следвайте ни в Facebook