ФедЕкспрес достигна с лекота четвъртфиналите в Монте Карло

от в 18:59 на 14.04.2016

Роджър Федерер достигна четвъртфиналите на "Мастърс 1000" в Монте Карло. Швейцарецът победи само за 68 минути игра Роберто Баутиста Агут с 6:2, 6:4.

Той завърши с впечатляващите 29 завършващи удара при едва 8 за противника. ФедЕкспрес не допусна нито един пробив, а на свой ред взе три пъти подаването на испанеца.

За Федерер победата е под №30 в тази надпревара. "С течение на мача се чувствах все по-добре на корта. Много съм доволен от представянето си - той е добър играч," заяви Маестрото, който води с 5:0 в преките срещи с Баутиста Агут.

"Чувствам, че съм все по-близо до това да играя на предела на възможностите си," коментира още той относно претърпяната в началото на годината операция на менискуса. За него това е първо участие в състезание от Australian Open през януари.

До този момента Федерер има четири финала в Монако, но не е печелил трофея. Три от загубите са срещу Рафаел Надал, а веднъж го надигра и неговият сънародник Стан Вавринка.

Следващият му съперник ще бъде французин - Жо-Вилфред Цонга. Дотук Федерер води с 11:5 в преките им срещи.