Героят на Мадрид: Новият Надал пречупи досегашния най-добър младок в среднощна епика!
Рафаел Ходар продължава да изумява света на тениса! 19-годишният испанец завоюва първата си ATP титла в Маракеш, а само една седмица по-късно достигна до 1/2-финалите в Барселона, където отстъпи в здрава 3-сетова битка от шампиона Артур Фис.
Възходът на ибериеца продължава с пълна сила и на Мастърса в Мадрид, където още във втори кръг разгроми световния номер 8, Алекс Де Минор, за да оформи сблъсък с връстника си - Жоао Фонсека.
Двамата оправдаха очакванията за интригуващ сблъсък и показаха, че са готови да бъдат сериозен фактор в света на тениса, но можеше да имаме само един победител и това беше Ходар - 7:6(4) 4:6 6:1 за 2 часа и 9 минути игрово време.
Така шансовете да видим потенциален 1/4-финален сблъсък между местния любимец и Яник Синер, стават все по-големи, тъй като сега за тийнейджъра предстои битка със световния номер 66 - Вит Коприва.
Началото беше обещаващо за Фонсека, който имаше 3 брейкбола още във втория гейм. Местният любимец обаче показа хладнокръвие, за да спаси подаването си и впоследствие сам реализира първия пробив в мача за 3:2. Двамата младоци продължиха да играят на изключително високо темпо, а бразилецът изригна с поредица от съкрушителни уинъри, за да изравни резултата и да доведе нещата до тайбрек. Там публиката имаше поводи да ликува, защото Ходар спечели 4 поредни точки, за да поведе в сетовете.
Втората част започна по мечтан начин за Фонсека, който поведе с пробив още в първия гейм, а оттам насетне досегашният най-добър тийнейджър просто беще непробиваем и наглед имаше физическото предимство в мача, изрнавнявайки общия резултат.
Финалният сет обаче се превърна в същинска наказателна акция от Ходар, който влезе в серия от 5 поредни спечелени гейма. Все пак Фонсека успя да се отърве от "геврека", но това по никакъв начин не наруши ритъма на Ходар да сложи край на сблъсъка.
VAMOS RAFA 🇪🇸 ⚡️
— Tennis TV (@TennisTV) April 26, 2026
19-year-old Rafa Jodar continues his incredible form, defeating fellow 19-year-old Fonseca at the #MMOpen! pic.twitter.com/QFFA7i4a48
Виж още:
▶ Ролан Гарос: Огромен късмет за Синер; Джокович и Зверев бяха пратени на вълците (жребий)
▶ Нов експеримент: Джокович обяви бивш №12 за своя нов треньор в навечерието на РГ!
▶ На косъм от сензация: Томова не издържа и сложи край на най-слабото българско участие на…
▶ От неучастие в турнира до най-големия си резултат: Нестеров изумява и в Чаланджър Тура!