Григор Димитров не успя да се противопостави Джокович в Лондон

от в 19:35 на 21.06.2018

Новак Джокович достигна четвъртфиналите на АТР 500 турнира в Куинс. Това стана след успех с 6:4, 6:1 за малко над час игра срещу Григор Димитров. Това е общо седма победа от осем мача за сърбина в мачовете с Гришо. Джокович загуби само девет точки в своите сервис геймове.

Интересното е, че Джокович не бе побеждавал играч от челната десетка от месец май 2017, а от топ 5 от януари 2017.

За Джокович турнирът в Лондон е ключов, тъй като само при финал ще си осигури място сред първите 12 поставени на Уимбълдън. Досега Новак никога не е печелил това състезание и има един загубен финал срещу Рафаел Надал през 2008 година.

В първия сет двамата тенисисти си взимаха подаванията до 5:4 в полза на Джокович. В десетия гейм сърбинът стигна до пробив и спечели сета с 6:4. При сетбола Григор направи решителна двойна грешка.

След почивката Ноле направи два пробива и затвори мача с 6:1. Григор Димитров допусна твърде много двойни грешки - пет при пробивите на Джокович.

В следващата фаза Ноле ще се изправи срещу французин - Жюлиен Бенето или Адриан Манарино.

Оттук нататък Григор Димитров вече насочва вниманието си към Уимбълдън. Откритото първенство на Великобритания по тенис започва на 2 юли. От миналата година световният №5 има да защитава достигането си до осминафиналите или иначе казано 180 точки. Тогава той загуби в три сета от Роджър Федерер.