Халеп не остави никакви шансове на Азаренка

от в 19:08 на 05.07.2019

Симона Халеп продължава със силното си представяне на Уимбълдън и вече е на 1/8-финал, след като победи убедително Виктория Азаренка след 6:3, 6:1 за час и седем минути игра.

Интересното е, че преди мача букмейкърите бяха дали минимално предимство за беларуската тенисистка, но тя изобщо не оправда тяхното фаворизиране.

В първия сет Вика започна доста добре и проби за 3:1 гейма, но последва голям срив в нейната игра и румънката спечели следващите пет гейма, като в три от тях успя да пробие.

Във втория сет Халеп проби в четвъртия и шестия гейм, а освен това си спечели всяко едно от подаванията, за да вземе и самия мач.

В следващия кръг тя ще срещне Полона Херцог или младата Кори Гауф, която е сензацията на турнира.

Прогнозирай мачовете от Уимбълдън и спечели прекрасна тенис почивка

Халеп не остави никакви шансове на Азаренка Калоян Пламенов
виктория азаренка | открито първенство на великобритания | симона халеп | тенис | тенис бг | тенис новини | уимбълдън