Контузия спря Шарапова още в първия кръг на Уимбълдън

от в 19:43 на 02.07.2019
Теодор Кафеджиев

Лошият късмет за Мария Шарапова няма край. Руската тенисистка отново получи травма и това в крайна сметка й коства отпадането още на старта на Уимбълдън.

Рускинята загуби от 88-ата ракета в световния тенис Паулин Пермантие, която стигна до успеха след 4:6, 7:6(4), 5:0 и отказване на Маша след 2 часа и 16 минути игра.

Маша имаше аванс от сет и 5:2 във втория сет, но в крайна сметка проблемите с нейната лява ръка заради която и се наложи да вземе медицинска почивка не и позволиха да продължи да показва най-доброто от себе си и да довърши французойката.

Това е поредната контузия за Маша, след като тя отсъстваше дълго време заради проблем в рамото, който бе получен още в началото на тази година.

Във втория кръг победителката от този мач ще се изправи срещу Карла Суарес Наваро, която от своя страна успя да се справи срещу Саманта Стосър.

Спечели тенис почивка

Контузия спря Шарапова още в първия кръг на Уимбълдън Теодор Кафеджиев
мария шарапова | открито първенство на великобритания | тенис | тенис бг | тенис новини | уимбълдън