Квитова и Матек-Сандс също ползвали забранени препарати
Хакерите от Fancy Bear разкриха още имена на спортисти, които са ползвали забранени препари с разрешение на Международната анти-допингова асоциация. Сред споменатите имена попадат и две тенисистки - Бетани Матек-Сандс и Петра Квитова.
Олимпийската шампионка от 2012-а Матек-Сандс имала разрешение да ползва хидрокортизон, а след това и на DHEA (дехидроепиандростерон).
Според оглавяващият анти-допинговата служба към ITF Стюарт Милър случаят с Матек-Сандс е единственият в неговата практика, когато от WADA са отменили решение на ITF.
Матек-Сандс приемала DHEA заради дефицит на адреналин, но от анти-допинговата асоциация счели, че това може да повлияе на резултатите й и след 2014-а е забранила препарата. Матек-Сандс е обжалвала пред Спортния Арбитражен съд, но той се е произнесъл в полза на WADA.
Бронзовата медалистка от Олимпиадата Петра Квитова пък имала проблеми с астма. В периода 2009-2013-а е взимала албутерол и формотерол.
Виж още:
▶ Големите спортисти хванати с допинг
▶ Мъри и Бекер в задочен спор дали тенисът е чист от допинг
▶ Надал поиска допинг тестовете му да станат публични
▶ Адвокатът на Шарапова поиска извинение от шефа на допинг агенция
Виж още:
▶ Първа жертва сред поставените: 1/2-финалистка от Рим загуби сет на нула и напусна РГ
▶ Супер мама: 2-кратна шампионка от Уимбълдън записа първа победа от 19 месеца насам!
▶ Мадрид: 3-кратна шампионка напусна турнира на старта след разгромна загуба и "геврек"
▶ Индиън Уелс: Бивша шампионка и финалист отпаднаха още в първия ден на турнира