Невероятна: 18-годишната Янева се разправи с тенисистка побеждавала Винъс и Мугуруса!
Елизара Янева (световна номер 258) продължава с невероятното си представяне през 2026-та! 18-годишната ни надежда играе своя първи пълен сезон в женския тенис, а вече е сред 10-те най-високо ранкирани тийнейджърки и изглежда с отлични шансове да дебютира в Големия шлем още на предстоящите пресявки за Ролан Гарос. Българката изумява с формата си от началото на настоящия сезон, след като достигна до три финала в първите си 5 изиграни турнира, а през тази седмица изглежда устремена към това да влезе в сблъсък за пореден трофей.
Преди месец българката постигна най-голямата си победа в кариерата, надигравайки Греет Минен, която е бивша №59 в света и може да се похвали с победи в Големия шлем над Винъс Уилямс и Гарбинье Мугуруса, а днес Янева затвърди триумфа си над именитата белгийка, след като я отстрани във втория кръг на надпреварата на закрити твърди кортове с награден фонд от 75 хиляди долара в словашки град Търнава.
Елизара навакса ранен пробив пасив в откриващия сет, който затвори с пробив в 12-ия гейм, а накрая завърши срещата със 7 спечелени от последните 8 изиграни гейма, за да отстрани четвъртата поставена, която се намира с над 100 места пред нея в световната ранглиста - 7:5 6:1 за 1 час и 24 минути игрово време.
Така втората ни ракета при дамите ще си даде възможност да вземе реванш от швейцарката Селин Наеф (световна номер 228), която през януари я спря на финала в Манчестър и към този момент се намира във впечатляващата серия от 12 поредни победи.
Виж още:
▶ Първият съперник е ясен: Григор Димитров излиза срещу световен №1 за юноши в Мадрид
▶ Голяма изненада: Григор е напът да пропусне Мастърса в Рим, за да играе на Чаланджър!
▶ Григор: Ранкингът е само едно число; нямам какво да доказвам на абсолютно никого
▶ Жребий мечта: Квалификант и поставен с общо 2 победи на клей чакат Григор в Мадрид!