Още една контузия? Синер премнава през ядрено-магнитен резонанс след мача си с Григор
Яник Синер ще премине през ядрено-магнитен резонанс преди мача си от 1/4-финалите на Уимбълдън. Световният номер едно претърпя падане на тревата в първия гейм на вчерашната си среща с Григор Димитров, но наглед нещата не изглеждаха особено сериозни, имайки предвид, че подобни ситуация са често срещани върху хлъзгавото тревно покритие. Италинецът продължи да играе без видим дискомфорт, но впоследствие беше пробит за пръв от началото на турнира и реши да вземе медицинско прекъсване в началото на втората част.
"Беше доста злополучно падане. Гледах записа и нещата не изглеждаха сериозни, но го усещах през цялото време. Още от първия гейм изпитвах пронизваща болка в лакътя и това беше истинска пречка на сервис и в моментите, когато трябваше да ускоря форхенда си. Утре предстои да премина през ядрено-магнитен резонанс, за да разбера какво ми се е случило - сподели 3-кратният "мейджър" шампион по време на своята пресконференция.
🚨🇮🇹 Jannik Sinner is to undergo an MRI on his right elbow tomorrow, and assess the situation from there
— Olly Tennis 🎾🇬🇧 (@Olly_Tennis_) July 7, 2025
🗣️ https://t.co/KHphmRXk39
📸 Geoff Burke/Imagn Images pic.twitter.com/hb3xEks8ey
Виж още:
▶ "Най-добри приятели": Григор и Серина не могат да си се нарадват на Уимбълдън (видео)
▶ Уимбълдън: Ясно е кога Григор Димитров ще изиграе първия си мач на "свещената трева"
▶ След фиаското на РГ: Синер пребори своя криптонит за разгром над Мастърс шампион!
▶ Уимбълдън: Джокович ще трябва да прави чудеса от храброст, за да стигне до Синер (жребий)