Серина обърна 18-годишна словенка и продължава напред на Уимбълдън

от в 20:23 на 04.07.2019
Теодор Кафеджиев

Серина Уилямс премина успешно в третия кръг на Уимбълдън, след като победи 18-годишната словенка Кая Юван след 2:6, 6:2, 6:4 за малко над час и половина игра.

Следващата противничка на американската ветеранка е Юлия Гьоргес и се очертава да се получи интересен мач между двете.

Първият сет започна изключително за Юван и тя за кратко време поведе с 3:0 гейма след пробив във втория гейм, а в осмия гейм проби отново и така спечели убедително сета на откриването.

Вторият сет обаче бе коренно различен и Уилямс бе тази, която диктуваше играта на корта. С пробиви в първия и седмия гейм тя взе сета със същия резултат, с който загуби първата част.

В третия решителен сет Серина отново доминираше и проби в петия и седмия гейм. При 5:2 сервираше за мача, но бе пробита, а след това нейната противничка си взе подаването, за да намали изоставането си само с гейм, който обаче бе пробив. Все пак Уилямс си взе най-важното подаване и затвори мача в своя полза.

Играй за тенис почивка

Серина обърна 18-годишна словенка и продължава напред на Уимбълдън Теодор Кафеджиев
кая юван | открито първенство на великобритания | серина уилямс | тенис | тенис бг | тенис новини | уимбълдън