Шампионът Джокович загуби първия си сет на Уимбълдън, но продължава напред

от в 20:13 на 05.07.2019

Новак Джокович се класира за 1/8-финалите на Уимбълдън, след като победи младия поляк Хуберт Хуркач след 7:5, 6:7(5), 6:1, 6:4 за 3 часа игра.

Джокера губи първия си сет от началото на турнира, но все пак той показа характер и в крайна сметка стигна до целта си и се доближи с още една крачка към защита на титлата си.

В спор за място на 1/4-финалите сърбинът ще срещне Юго Умбер или Феликс Оже-Алиасим, които играят един срещу друг в друг двубой от третия кръг.

В първия сет двамата си взимаха подаванията, но Ноле проби за 6:5 и след това си взе своя сервис гейм, за да поведе със сет аванс. Във втория сет пробиви нямаше и всичко се реши след тайбрек в който Хуркач бе по-съобразителен и след 7:5 точки изравни сетовете.

Това сериозно ядоса Джокера, който с пробиви във втория и шестия гейм взе категорично третия сет, а в четвъртия проби в третия гейм и на практика уби каквато и да е интрига в този мач. До самия край на последния сет Джокера си взе всички подавания и спечели мача.

Прогнозирай мачовете от Уимбълдън и спечели вълнуваща тенис почивка

Шампионът Джокович загуби първия си сет на Уимбълдън, но продължава напред Калоян Пламенов
новак джокович | открито първенство на великобритания | тенис | тенис бг | тенис новини | уимбълдън