След паметния Уимбълдън: Василев се завърна с триумф над някогашен конкурент на Григор за №1
Александър Василев се доказа като един от най-добрите подрастващи играчи в световния тенис, след като достигна до полуфиналите на Уимбълдън и се изкачи под номер 4 в световната ранглиста при юношите. Младият български талант обаче вече върви към края на своите изяви в състезанията до 18 години, които ще приключат с участие на US Open и той реши през тази седмица да се включи в надпреварата от сериите "Фючърс" на столичните клей кортове на ТК "Диана".
Първият братовчед на Григор пък доказа, че вече е готов да се съревновава при мъжете и започна успешно своето участие, надигравайки бившия номер едно при юношите и някогашен основен конкурент на Григор Димитров при подрастващите - Уладзимир Игнатик.
Тийнейджърът изоставаше с 3:5 гейма в откриващия сет, но съумя да достигне до тайбрек, където отрази сетбол и оттам насетне не отпусна нито гейм на някогашния световен номер 129 в световната ранглиста - 7:6(6) 6:0.
Така 18-годишният ни състезател продължи към 1/8-финалите където го очаква среща с 6-ия поставен, Лукас Преда (световен номер 766), а 19-годишният Анас Маздрашки е другият българин, който се поздрави с победа на старта и то след триумф над третия поставен, Хуан Естевес - 6:3 4:6 6:4, оформяйки мач с квалификанта Бенжамен Мартен (няма ранглиста).
Виж още:
▶ Шампионът е аут: Бублик превъртя след 1-вия сет и оваканти титлата в Хале за 20 минути
▶ Край на сагата: Григор Димитров получи мечтаното "да" за основната схема на Уимбълдън!
▶ Първа топ 10 жертва в Хале: Тиафо скри топката на финалиста от РГ и го приземи тежко
▶ Мечтан тенис ден: Григор и Иван Иванов излизат един след друг на корта в Дъблин (програма)