Тотален срив за Григор на Уимбълдън (видео)

от в 21:39 на 01.07.2019
Теодор Кафеджиев

Григор Димитров допусна една от най-тежките загуби в кариерата си. И то на любимия турнир - Уимбълдън. Квалификантът Корентен Муте го надигра след обрат от 0:2 - 2:6, 3:6, 7:6(4), 6:3, 6:1. Така в следващата фаза той очаква световния №21 Феликс Оже-Алиасим. За Муте победата e първа в кариерата му на Уимбълдън в основна схема. През миналата година Димитров загуби от Стан Вавринка на старта и сега няма да загуби допълнително точки за ранглистата.

Нищо не предвещаваше случилото се в самото начало. Димитров проби общо три пъти французина в първия сет за 6:2. След почивката играта бе равностойна до 3:3. В следващите три гейма Димитров загуби само две разигравания и затвори с 6:3. Общо първите два сета продължиха малко над един час.

В третия сет Димитров бързо поведе с 3:1, но Муте съумя да изравни - 3:3. Все пак Димитров проби отново за 6:5 и имаше възможност да затвори мача. Муте обаче проби и достигна тайбрек, а там доминираше изцяло за 7:4 точки.

№84 в ранглистата Муте набра инерция и продължи да доминира с пробив за 3:2 в четвъртата част, което му беше достатъчно да вкара мача в пълния му формат. В петия сет Димитров се срина. Муте поведе 4:0 и реализира най-голямата си победа.

Първият ден от надпреварата бе белязан от още подобни изненадващи резултати като поражения също допуснаха Александър Зверев и Стефанос Циципас.