Труден старт, но отличен финал: Рубльов е на 1/4-финал в Дубай след обрат

от в 16:21 на 23.02.2022

Андрей Рубльов продължава към четвъртфиналите на АТР 500 турнира в Дубай, където през миналата година остана на крачка от финала. През днешния ден шампионът от надпреварата в Марсилия бе затруднен от южнокорееца Су-Ву Куон, но запази победната си серия и записа шести последователен успех - 4:6 6:0 6:3.

Световният номер 60 изглежда си бе взел урок от срещата между двамата на турнира в Ротердам, където бе надигран в последователни сетове, и реализира пробив още в откриващия сервис гейм на руснака. Рубльов показа добър тенис в последвалите геймове, но солидната контра игра от страна на южнокорееца му позволи да задържи умело водачеството си. В крайна сметка вторият в схемата не намери вариант как да разклати съперника си и ранно направеният брейк бе достатъчен за Куон да запише откриващата част срещу името си.

В следващите два сета обаче сякаш имаше само един тенисист на корта. Световният номер 7 показа, че бързо е забравил загубата на първата част и тотално разгроми опонента си във втория сет, като не му даде нито един гейм по пътя към експресно изравняване на общия резултат. В решителната част руснакът разви още повече превъзходството си и бързо подчини своя съперник, извоювайки си преднина от 3:1. До края фаворитът в срещата остана търпелив и финализира започнатото с убедителен сервис гейм, за да си осигури среща с Макензи Макдоналд за място на полуфиналите.

Труден старт, но отличен финал: Рубльов е на 1/4-финал в Дубай след обрат Владислав Риждов
atp | atp dubai | андрей рубльов | дубай | обзор | сун-ву куон | тенис турнир в дубай