от в 03:41 на 21.02.2024

Карлос Алкарас получи контузия в откриващия си мач на АТР 500 турнира в Рио и се отказа още на старта на кампанията си в карнавалния град. Испанецът, който е шампион от 2022-ра година в надпреварата, като сам е споделял за нея, че е една от любимите му в Тура, търсеше именно на бразилска земя да се завърне обратно на шампионския път, триумфирайки потенциално с първата си титла от Уимбълдън насам, но надеждите му претърпяха сериозно разочарование и той обърна глезена си още във втората минута на сблъсъка си срещу Тиаго Монтейро, при което взе решение се откаже след едва два изиграни гейма и резултат 1:1.

С това южноамериканското турне на двукратния "мейджър" носител се разви по далеч от очаквания начин и за него предстоят няколко седмици, в които ще има възможност да се възстанови пълноценно от новополучената си травма, преди участието си на Мастърсите в Индиън Уелс и Маями идния месец. Местния любимец Монтейро пък с това се класира за осминафиналите на турнира в Рио, където в мечтан двубой за домакините ще се изправи срещу сънародника си Фелипе Мелигени Алвеш, преминал през квалификациите.

Тъжно: Контузия още във втората точка за мача принуди Алкарас да се откаже на старта в Рио Мартин Петков