US Open: Григор Димитров - Андреас Сепи 6:1, 6:7, 6:4, 6:3

от в 21:55 на 26.08.2019

Григор Димитров започна успешно участието си на последния за сезона турнир от Големия шлем в тениса - Откритото първенство на САЩ. В Ню Йорк той надигра опитния италианец Андрреас Сепи с 6:1, 6:7, 6:4, 6:3.

Димитров и Сепи ще играе с Борна Чорич или Евгени Донски в следващата фаза.

От своя страна Димитров бе загубил пет от последните си шест мача в последно време. На предишните си два турнира той отстъпи на Стан Вавринка. Именно швейцарецът победи Григор и на US Open 2018 в първи кръг.

До момента най-доброто постижение на Гришо в Ню Йорк бе през 2014 и 2016 година. В първия случай загуби от Гаел Монфис в осминафиналите, а във втория отстъпи на Анди Мъри.

I СЕТ:

Отлично начало за Григор, който не остави шансове на съперника в първия сет - 6:1. Един от най-добрите сетове с участието на българина в последните месеци.

II СЕТ

След почивката поведе бързо с 2:0, но Гришо направи пробив на нула и изравни 2:2. Българинът отново взе подаването на съперника при 5:4, но не успя да затвори и втория сет и се стигна до тайбрек. Там Сепи поведе с 4:0 и затвори с крайното 7:2 точки.

III СЕТ:

В третия сет започна по сценария от първия. Димитров поведе с 3:0, а след това пропусна и шанс за втори пробив. Сепи се възползва и съумя да изравни за 4:4. При 5:4 Гришо пропусна някои добри възможности, но все пак реализира един от сетболите си и затвори в своя полза.

IV СЕТ:

В последния сет Димитров имаше нужда от един пробив в края, за да реши всичко.

Игра с награди: Познай мачовете от US Open и спечели тенис сак, раница или маратонки

US Open: Григор Димитров - Андреас Сепи 6:1, 6:7, 6:4, 6:3 Георги Христов
us open | us open 2019 | us open на живо | андреас сепи | григор димитров | григор димитров - андреас сепи | тенис | тенис бг | тенис лайв | тенис на живо | тенис новини