от в 20:52 на 28.05.2019

Поставената под номер 1 в схемата Наоми Осака се класира за втория кръг на Откритото първенство по тенис на Франция. Японката, която води в световната ранглиста, победи трудно с 0:6, 7:6 (4), 6:1 Ана-Каролина Шмиедлова. 21-годишната Осака, която се опитва да спечели трета поредна титла от турнирите от "Големия шлем" стигна до успеха по повече от драматичен начин.

Нейната опонентка Шмиедлова спечели с 6:0 първата част за 20 минути, а след това сервираше на два пъти за мача при 5:4 и 6:5 във втория сет. Осака успя да измъкне тайбрека на втората част, а в решителния сет загуби само гейм.

В следващия кръг за Осака ще играе с бившата №1 в света Виктория Азаренка, която надигра бивша шампионка в Париж - Йелена Остапенко с 6:4, 7:6(4).